ویژه نامه نقش نو - در جلسه شورای اداری مطرح شد:
سرپرستی غرب استان تهران
تاریخ : سه شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۲
نویسنده :
فرماندار قدس در جلسه شورای اداری اعتبارات تخصیص یافته به این شهرستان در سالجاری را ناکافی دانست و گفت: انتظار می رود مسئولان حداقل اعتبارات سالهای گذشته که برآورده نشد را به قدس بدهند تا گوشه ای از مشکلات حل شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قدس به نقل از  مهر، جلسه شورای اداری قدس با حضور معاون عمرانی استاندار تهران، نماینده مردم شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و روسای ادارات این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای مراسم فرماندار ضمن تبریک هفته دولت و روز کارمند اظهار داشت: امروز مصادف با سومین روز از هفته دولت 21 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 157 میلیارد ریال بب  حضور مسئولین خدمتگزار به بهره برداری می رسد.

اختصاص تنها 78 میلیارد ریال اعتبار؛ از 370 میلیارد ریال بودچه تخمینی قدس در سالجاری

ناصر آذریفر عنوان کرد: مردم شهرستان قدس در روز 24 خرداد سال جاری بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری همگام با همه مردم ایران حماسه سیاسی عظیمی را رقم زدند و همچنین در روز قدس نیز حضور حداکثری داشتند این مردم لایق بهترین ها هستند، اما در شهرستان قدس مشکلات عدیده ای وجود دارد که سطح رفاه مردم را کاهش داده است.

وی عدم تکمیل پروژه غیر هم سطح، کمبود آب شرب و بافت فرسوده شهری و... را از مهمترین مشکلات شهرستان قدس برشمرد و گفت: با توجه به این مشکلات روسای ادارات شهرستان بودجه ای که برای سالجاری مورد نیازشان بود را 370 میلیارد ریال تخمین زده بودند که فقط 78 میلیارد ریال اعتبار به شهرستان قدس داده شد که رقم بسیار کوچکی است.

اعتبارات جامانده از سالیان گذشته تخصیص داده شود

این مسئول ادامه داد: شهرستانهای تازه تاسیس تا چهار سال از مزایای ویزه اعتباری استفاده می کنند که قدس نیز در زمره این شهرستان هاست اما متاسفانه اعتباراتی که طی سال های گذشته بر این مبنا به قدس اختصاص داده شده بود به ریال تبدیل نشد.

آذریفر متذکر شد: در سالجاری نیز مسئولان استانی اعلام کردند که شهرستان قدس دیگر جز شهرستان های تازه تاسیس نیست انتظار می رود مسئولان حداقل اعتبارات سال های گذشته که برآورده نشد را به قدس بدهند تا گوشه ای از مشکلات حل شود.

خدمت رسانی همراه با تواضع و بدون منت وظیفه مسئولان در نظام اسلامی است

سخنران بعدی مراسم امام جمعه قدس بود که با تبریک به همه کارمندان بیان کرد: روایت است اگر مسئولان سه مورد را رعایت کنند در آخرت جایگاه خوبی خواهند داشت تواضع در برابر مردم، فروتنی در برخورد با مردم و بدون منت کار کردن.

حجت الاسلام سید ابوالقاسم میراحمدی افزود: در هفته دولت سراسر کشور شاهد افتتاح پروژه های بسیاری است و افراد زیادی برای این پروژه ها زحمت کشیده اند اما هرگز منتی بر کسی نخوهند داشت و هر کاری را که انجام می دهند وظیفه خود می دانند و این فرق عمده دولتمردان ایرانی با کشورهای دیگر است که فقط برای رضای خدا هر آن چه که در توان دارند برای خدمت به مردم در طبق اخلاص می گذارند.

وی اظهار کرد: مسئولان باید با تواضع و عفو و بدون اغماض و منت به مردم خدمت کنند و با افتتاح این پروژه های کوچک زمینه ای برای ارائه خدمات بیشتری به مردم ایجاد کنند.

500 میلیارد ریال بودجه تخصیصی برای شهرداری قدس در سالجاری

سپس رئیس شورای اسلامی شهر قدس با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد شهدای دولت و تقدیر و تشکر از تمام مسئولان گفت: بودجه سال جاری شهرداری شهرستان قدس 500 میلیارد ریال بوده است که با تلاش بسیار این میزان محقق شده و متمم بودجه نیز با همین مبلغ در نظر گرفته شده است.

علی عمو عابدینی با بیان این که گزارش عملکرد دفاع از فرد یا مجموعه نیست بلکه افتخار نظام است گزیدهای از عملکرد شورای اسلامی شهر و شهرداری را ارئه کرد: احداث دو واحد آتش نشانی، توسعه فضای سبز،زمینه راه اندازی بیش از 30 اداره پس از تبدیل بخش به شهرستان،راه اندازی شهرداری مناطق 1و 2، روان سازی ترافیک، ساماندهی صنوف، توسعه فضاهای بهداشتی، همکاری با ادارات مختلف از جمله آب، برق، گاز و همکاری در برپایی تمامی مراسم های برگزار شده در شهرستان.

دولتها با تلاش صادقانه و ارائه خدمات مطلوب ماندگار می شوند

در ادامه نماینده مردم شهرقدس، ملارد و شهریار در مجلس بشورای اسلامی اظهار داشت: عمر خدمت دولت باید زیاد باشد طول دولت زیاد مهم نیست چونان دولت شهیدان رجایی و باهنر، با این که عمر کمی داشت اما با خدماتی که انجام دادند همواره در یاد مردم ماندگار هستند.

حسین گروسی اضافه کرد: در حال حاضر در شهرستان قدس بین تمامی مسئولان همکاری وهمدلی خوبی برقرار است و با توجه به میزان کمبود اعتبارات و امکانات هم ادارات و سازمان های مختلف خدمات خوبی ارائه کردند اما این میزان کافی نیست زیرا مشکلات پایه ای ست و زمان زیادی برای حل آن ها نیاز است.

پل ورودی، بیمارستان، شبکه فاضلاب و محل استقرار فرماندهی انتظامی؛ چهار پروژه مهم اما ناتمام قدس

وی تصریح کرد: چهار پروژه بسیار مهم ناتمام در شهرستان وجود دارد که از مسئولان انتظار می رود هر چه سریعتر برای به سرانجام رسیدن آن ها اقدام کنند، این پروژه ها عبارتند از پل ورودی شهر که بسیار حیاتی است و متاسفانه پیشرفت این پروژه لاک پشتی ست، بیمارستان شهرستان که وزیر وقت نیز کلنگ آن را به زمین زده ولی همچنان پیشرفتی نداشته است، شبکه تصفیه و فاضلاب شهرستان که از نظر بهداشتی بسیار مهم است و نداشتن مکان مناسبی برای ستاد فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان.

این مسئول همچنین گفت: مجلس با رای اعتماد بی نظیری که به تیم اقتصادی دولت و وزیر اقتصاد داد زمینه خلق حماسه اقتصادی مد نظر مقام معظم رهبری را فراهم کرده است.

در پایان نیز معاون امور عمرانی استاندار با تبریک هفته دولت عنوان کرد: یکی از زیبایی های نظام جمهوری اسلامی ایران در این است که مردم تعیین می کنند چه کسی در راس امور اجرایی کشور قرار بگیرد.

قول مساعد استانداری برای حمایت از چهار پروژه مورد نیاز شهروندان قدس

 

محمدرضا محمودی افزود:این تعویض دولتها و همچنین شوراها مانند یک مسابقه دو امدادی است که گروهی با تلاش فراوان کار را تا مرحله ای پیش می برند سپس جای خود را به گروه دیگر می دهند و این روال ادامه دارد تا به سر منزل مقصود که همان حکومت امام زمان علیه السلام است برسد.

وی اظهار کرد: مدیریت واحد شهری برای توسعه شهر بسیار مفید است اما دولت احمدی نژاد به آن اعتقادی نداشت امید است که دولت تدبیر و امید این مهم را انجام دهد، در همین راستا استانداری با توجه به کمبود اعتبار برای پروژه پل ورودی شهر مقداری از تامین اعتبار این پروژه را برعهده شهرداری گذاشته است تا کار سریعتر به انجام برسد.

وی هم چنین برای تغییر کاربری زمین هایی که شهرداری برای ساخت بیمارستان و ساختمان ستاد فرماندهی نیروی انتظامی در نظر گرفته قول مساعدت و همکاری داد.

در پایان جلسه به مناسبت روز کارمند، از سه کارمند منتخب شهرستان قدس با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.


برچسب‌ها: شهرستان قدس
آخرین مطالب